ODŻYWIANIE

 

Kiedy zacząć rozszerzać dietę niemowlęcia?

posilekPrzychodzi taki czas w życiu niemowlęcia, że trzeba zacząć próbować czegoś więcej niż tylko mleka mamy, bądź mleka sztucznego. Kiedy to zrobić? Jakie produkty możemy podać mu na początek? Co zrobić kiedy maluch nie będzie miał ochoty na nowe smaki?

 

8 posiłków, które posmakują nawet niejadkom

kanapkaCzy często zdarza się Wam, że pociecha nie chce zjeść śniadanka czy obiadku, a w sklepie dostaje „małpiego rozumu”? Częstą przyczyną tego są atrakcyjne kolory, sławni ludzie reklamujący produkt czy też zachęcające postacie z bajek na opakowaniu. Jedzenie to jest jednak zwykle niezdrowe i nie powinno stanowić głównej pozycji menu dziecka. W takim wypadku rozwiązaniem może być zadbanie o atrakcyjny wygląd podawanych posiłków, co nie musi wiązać się z znacznym wydłużeniem czasu przygotowania. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na proste i efektowne posiłki.

Dieta dziecka po chorobie

jogurtBrak apetytu często towarzyszy chorobie dziecka. Jest to całkiem naturalny proces, gdyż organizm maluszka w tym czasie nie traci energii na trawienie, ponieważ przeznacza ją na walkę z zarazkami. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety po przebytej infekcji. Pozwoli to odzyskać dziecku siły i sprawi, że nie będzie się tak często przeziębiał.