NIEMOWLAKI

 

Kiedy zacząć rozszerzać dietę niemowlęcia?

posilekPrzychodzi taki czas w życiu niemowlęcia, że trzeba zacząć próbować czegoś więcej niż tylko mleka mamy, bądź mleka sztucznego. Kiedy to zrobić? Jakie produkty możemy podać mu na początek? Co zrobić kiedy maluch nie będzie miał ochoty na nowe smaki?

 

„Dzieci są najsłodsze, gdy śpią” – jaki materac dla dziecka?

niemowlakiKażda świeża mama zna koszmar ciągłych nocnych wrzasków i problemów z uśpieniem malucha. Również każda zwraca szczególną uwagę na to, by zapewnić pociesze właściwy rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny, szczególnie w ciągu najmłodszych lat. Świadomość potrzeb dzieci w obecnych czasach jest coraz większa- poświęca się im znacznie więcej badań i uwagi. A to przekłada się na zdrowie maluszka oraz zadowolenie rodziców. Dlatego też powstał ten artykuł – by wyposażyć Was w wiedzę, jak zadbać o spokojny i zdrowy sen dziecka, a co za tym idzie – również swój.

„Gdzie jest bobas?” – czyli jak bawić się z niemowlakiem

niemowlakOkres niemowlęctwa, przypadający na pierwszy rok życia dziecka, charakteryzuje się najszybszym w trakcie życia tempem rozwoju. W tym niezwykle intensywnym czasie powinniśmy wspomóc nasze dziecko w przełamywaniu kolejnych barier. Sposobem, by to osiągnąć, jest zabawa. Rozwija ona także, równie ważną jak postępy dziecka, więź łączącą ją z bliskimi osobami. Ponadto jest to także dający wiele radości sposób spędzania czasu. Jednak by zabawa dawała rezultaty, nie wprawiała dziecka w dezorientacje lub była poza jego możliwościami należy bardzo starannie dopasować ją do aktualnego rozwoju dziecka.