CIĄŻA

 

Problemy z zajściem w ciążę

DzieckoNie tylko bezpłodność czy niepłodność jednego lub obojga partnerów ma wpływ na efekty starań. Przyczyn może być bardzo wiele, pochodzących z różnych źródeł, co znacznie utrudnia zidentyfikowanie problemu. Poniżej przedstawione zostaną najczęstsze i mające największy wpływ na zajście w ciąże z nich:

Jak NIE odżywiać się w czasie ciąży

seryCiąża to okres niezwykle silnego związku pomiędzy matką a jeszcze nienarodzonym dzieckiem. Każda najmniejsza decyzja może wpływać na zdrowie a nawet życie płodu. A co dopiero tak istotna kwestia, jaką jest odżywianie! Kobiety często nie zdają sobie sprawy, że niektóre (czasem nawet zdrowe) produkty mogą stanowić źródło niemałych problemów. Z tego powodu przedstawiamy listę kilku artykułów, których bezwzględnie nie powinno się spożywać w czasie ciąży bądź też znacznie je ograniczyć.

Jak przygotować się do ciąży?

ciazaW obecnych czasach nikt nie ma wątpliwości, że zaplanowana ciąża daje dużo większe szanse na prawidłowy jej przebieg, szczęśliwe rozwiązanie i zdrowe dziecko. Na co zatem zwrócić uwagę, o czym powinniśmy wiedzieć, jak się odżywiać, czego unikać planując powiększenie rodziny? Czy przyszły tata też powinien się przygotować? W poniższym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty związane z planowaniem ciąży.